Халықаралық ынтымақтастық шеңберінде

Қазіргі білім беруде зерттеу жұмысы студенттердің сыни ойлауын, аналитикалық дағдыларын және теориялық білімді практикада қолдану қабілетін қалыптастыруда шешуші рөл атқарады. Алайда, зерттеуді ойдағыдай жүргізу тек пәнге деген құштарлық пен мұқият дайындықты ғана емес, сонымен қатар тәжірибелі басшының сауатты тәлімгерлігін де талап етеді. Студент үшін зерттеу процесі тек қиындық қана емес, сонымен қатар ғылым әлеміне үңілудің және ғылыми зерттеу әдістемесін меңгерудің бірегей мүмкіндігі.

2024 жылғы 22 наурызда Тобыл қаласында, Наменгер сарайында. Сібір үкіметінің тарихы мұражайы, халықаралық қатысуымен III Аймақаралық «Қазіргі заманғы терапия: жаңа тәсілдер және өзекті зерттеулер» ғылыми-практикалық конференциясы өтті, оның ұйымдастырушысы – «В.Солдатов атындағы Тобыл медицина колледжі» ТО МАКБМ, директоры - Данилина Наталья Владимировна.

Конференцияда «СҚО әкімдігінің ДСБ» КММ «Солтүстік Қазақстан жоғары медицина колледжі» ШЖҚ КМК директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Наталья Валерьевна Богач, «Могилев мемлекеттік медицина колледжі» АҚ директорының оқу-әдістемелік жұмысы және сыртқы өзара іс-қимыл жөніндегі орынбасары Ольга Викторовна Пойда құттықтау сөз сөйледі. Олар медицина әлемінде әр түрлі ауруларды емдеу тәсілдерін өзгертетін үнемі жаңа жаңалықтар мен әзірлемелер болып жатқанын атап өтті. Заманауи терапия барған сайын жекелендірілген, пациентке бағытталған және ғылыми зерттеулердің соңғы жетістіктеріне негізделген. Қатысушыларға заманауи терапия саласында одан әрі шығармашылық табыстар тіледі.

Оқытушылар, практикалық денсаулық сақтау өкілдері, студенттер: «Челябі медицина колледжі» МБКБМ, «Могилев мемлекеттік медицина колледжі» БМ, «В.Солдатов атындағы Тобыл медицина колледжі» МАКБМ, «Свердлов облыстық медицина колледжі» МБКБМ Сухоложский филиалы, «Ишим медицина колледжі» МАКБМ конференция қатысушыларының назарына «Терапия» оқу пәні бойынша білім беру процесін ұйымдастыру кезінде оқытудың техникалық және бағдарламалық құралдарын пайдалану тәжірибесі, тыныс алу жүйесі ауруы бар гериатриялық науқасқа мейіргерлік күтім және оңалту, тыныс алу жүйесі ауруларының алдын алу сияқты тақырыптар бойынша баяндамалар ұсынды тірек-қимыл аппараты, созылмалы инфекциялық емес аурулардың алдын алудағы мейіргердің рөлі, фельдшер тәжірибесінде дәлелді медицина, қалқанша безінің аурулары тұрғысынан балалардағы ЖРВИ терапиясы.

Студент үшін тәжірибелі тәлімгердің жетекшілігімен ғылыми-зерттеу жұмысы жаңа білім алу мүмкіндігіне ғана емес, сонымен қатар оның болашақ мансабына әсер етуі мүмкін құнды тәжірибеге айналады.