Қазақстан жоғары медициналық колледжінің студенттік үкіметі Кеңес әскерлерінің Ауғанстан жерінен шығарылғанына 35 жыл толуына орай іс-шара өткізді

2024 жылдың 15 ақпанында Кеңес әскерлерінің Ауғанстан жерінен шығарылғанына 35 жыл толады. Бұл күн бүкіл әлем қоғамдастығы тарихында ұмытылмас оқиға болды. 1979 жылдан 1989 жылға дейін созылған Ауған соғысы Кеңес әскері үшін әрбір жауынгердің ерлігі мен туған жерге деген адалдығы арқасында еңсерілген сынақ болды. Адамдар ауғандық бейбіт тұрғындарды лаңкестік топтардан қорғау және өз тәуелсіздігі үшін күресте достық үкіметті қолдау үшін үйлерінен мыңдаған шақырым жол жүріп өтті.

Ешқашан қайталанбайтын соғыс, оның сабақтарын өмір бойы үйрену керек. Біз Ауған қасіретін ұмытпауымыз керек және жер бетіндегі бейбітшілік үшін өз борышын адал атқарып, өмірлерін қатерге тіккендерді еске алуымыз керек.