8 және 9 ақпанда Облыстық қан орталығына көшпелі донорлық акция өтті

Солтүстік Қазақстан жоғары медицина колледжінің 3 және 4 курс студенттері қан донорлары болуы бірінші рет емес. Өйткені, медицинаның қарқынды дамуына қарамастан, дәрілік препараттар арасында қан компоненттерінің баламасы жоқ екенін олар жақсы біледі. Студенттер өз үлгісімен барлық ниет білдірушілерді донорлар қатарына қосылуға, «қан тапсыруға және өмірді сақтауға» шақырады.

Акцияға колледждің 60-тан астам студенті қатысып, 15 литрден астам қан тапсырды. Донорлық қан тапшылығының ауыр жағдайын біле отырып, болашақ дәрігерлер ақпараттандыру жұмыстарын жүргізеді және өздерінің сыныптастарын ғана емес, сонымен қатар колледждің барлық қамқор студенттерін «Милосердие» волонтерлер клубына қосылуға және осындай акцияларға жиі қатысуға шақырады.

Қан мен оның компоненттерінің волонтерлер донорлығы қазіргі жастардың өмірге деген жауапкершілігін қалыптастырады. Дене салмағы кемінде 50 кг болатын 18 жастан асқан кез келген дені сау азамат донор бола алады.